Λεπτομέρειες

Ημερομηνία Ώρα League Σεζόν
11 Μαρτίου 2018 17:00 Basket League 2017

Ανακεφαλαίωση

Ανταγωνιστικός στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα με τον Παναθηναϊκό Superfoods, στο ΟΑΚΑ, ήταν ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΒΙΚΟΣ COLA, αλλά η συνέχεια του αγώνα, ανήκε στους γηπεδούχους που προερχόντουσαν από δυο συνεχόμενες ήττες στην Ευρωλίγκα και ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους στην άμυνα. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ προηγήθηκε στιγμιαία 22-23, με πρωταγωνιστή τον Μπρέιζελτον, αλλά οι «κυανέρυθροι» σημείωσαν, συνολικά μόνο εφτά πόντους, μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (47-28).

Η διαφορά του σκορ έφτασε σε διψήφιο αριθμό στο 16’ 30’’ (37-25) και ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ δεν «επέστρεψε» στο παιχνίδι στο δεύτερο 20σάλεπτο, το οποίο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα.