Ανταγωνιστικός στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα με τον Παναθηναϊκό Superfoods, στο ΟΑΚΑ, ήταν ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΒΙΚΟΣ COLA, αλλά η συνέχεια του αγώνα, ανήκε στους γηπεδούχους που προερχόντουσαν από δυο συνεχόμενες ήττες στην Ευρωλίγκα και ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους στην άμυνα. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ προηγήθηκε στιγμιαία 22-23, με πρωταγωνιστή τον Μπρέιζελτον, αλλά οι «κυανέρυθροι» σημείωσαν, συνολικά μόνο εφτά πόντους, μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (47-28).

Η διαφορά του σκορ έφτασε σε διψήφιο αριθμό στο 16’ 30’’ (37-25) και ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ δεν «επέστρεψε» στο παιχνίδι στο δεύτερο 20σάλεπτο, το οποίο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-21, 47-28, 67-46, 97-53.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ντένμον 12 (2), Όγκαστ 15 (1), Καλάθης 11, Αντετοκούνμπο 6, Σίνγκλετον 6, Ρίβερς 12 (2), Γκιστ 3 (1), Βουγιούκας 8, Καλαϊτζάκης 6, Λεκαβίτσιους 7 (2), Γκάμπριελ 6 (2), Μήτογλου 5 (1).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μπρέιζελτον 13 (1), Σακελλαρίου 17 (2), Κράβιτς 7, Νταλό, Τσούπκοβιτς 3 (1), Δίπλαρος 2, Καρακεχαγιάς, Μαραγκίδης, Καμπερίδης, Κουακομένσα 3 (1), Σαρικόπουλος 8, Ραλλάτος.